flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Державна реєстрації народження фізичної особи

Державна реєстрації народження фізичної особи

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові.

Реєстрація народження здійснюється за письмовою або усною заявою заявою батьків чи одного з них за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків чи одного з них не пізніще одного місяця з дня народження дитини. У разі порушення батьками цього строку без поважних причин складається протокол про адміністративне правопорущення.

Звертаємо Вашу увагу, що якщо батьки дитини перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище, зареєструвати народження дитини може один з батьків або третя особа. В разі, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища при державній реєстрації народження мають бути присутні як батько так і мати дитини.

Одночасно з заявою про державну реєстрацію народження подаються:

- паспорти або паспорті документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);

- медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), що видається закладом охорони здоров'я незалежно від форм підпорядкування та форм власності, де приймаються пологи;

- документ, який є підставою внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб; спільна заява матері та батька дитини. які не перебувають між собою у шлюбі, про визнання батьківства; заява матері, яка не перебуває у шлюбі, про внесення відостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України).

Документи, що складені іноземною мовою, подаються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану разом з їх нотаріально засвідченими перекладами.

Державна реєстрація народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду в день надходження такого рішення або будь-яким відділом державної реєстрацї актів цивільного стану в день її пред'явлення заявником.

Державна реєстрація народження тепер можлива у пологовому будинку. Послуга щодо прийому документів, необхідних для отримання свідоцтва про народження, та видачі останнього сьогодні діє в усіх областях України та у місті Києві.

Також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану при реєтрації народження дитини можливо подати заяву про реєстрацію місця проживання дитини.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:

- письмова заява встановленого зразка;

- свідоцтво про народження дитини;

- квитанція про сплату адміністративного збору у розмірі 13,60 грн.

 

Головний спеціаліст Подільського

районного у м. Києві відділу

державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального

управління юстиції у м. Києві      

О.Г. Дахно